Rendszerint a bemeneti rácson keresztül bejutó levegőt, néha a szűrő segítségével, a belső ventilátorok összetömörítik, és egy kimeneti nyílásba erőltetik, ami egy nyitott ajtó felé irányul.
A szűrő megvédi a belső alkatrészeket (hőcserélő, ventilátorok, elektronika, stb.) portól és szemcséktől
A légfüggöny ventilátorai lehetnek közvetlen hajátsúak vagy övhajtásúak. A leggyakrabban használt típusok a centrifugális, axiális és keresztáramú ventilátor.
Egyes levegőkivezető nyílások /vagy lamellák állíthatóak a légfüggöny teljesítménye növelése érdekében.
A fűtött légfüggönyök rendelkeznek egy tekerccsel (elektromos, meleg/hidegvizes, gőz, közvetett/közvetlen gáz, követlen expanziós, stb.) a légfúvó melegítéséhez vagy hűtéséhez. A fűtés arra szolgál, hogy az emberek ne érezzenek hideg légáramot, amikor átlépnek az ajtón, illetve hogy a beáramló levegő felmelegedjen.
A levegőáramlásnak 3 lehetséges iránya van:
Vízszintes kibocsátás felülről lefelé
Függőleges kibocsátás az egyik oldalról a másikra
Vízszintes kibocsátás alulról felülre
A legtöbb légfüggöny vízszintesen van beépítve, a nyílás tetej mentén, és a levegőt az ajtó tetejéról az aljáig szorítja ki. Függőleges légfüggöny az ajtó egy, vagy mindkét oldalára beépíthető. A padlóra integrált vízszintes beépítés a leghatékonyabb termodinamikai szempontból, de ugyanakkor ennek a legdrágább a beépítése, és nyílvánvalóan problémás olyan helyzeteknél, amikor gyalogos forgalom lépi át az ajtót. Így ezt csak speciális ipari alkalmazásban használják.
Légfüggöny típusok: nem recirkulációs és recirkulációs. .A nem recirkulációs egység a levegőt a környezetbe bocsátja ki. Ellenkező esetben a recirkuláció összegyűjti és visszajuttatja a levegőt a kibocsátott levegőt. A recirkulációs légfüggönyök hatékonyabbak, de az alacsonyabb költség miatt a beépített légfüggönyök többsége nem recirkulációs.
Nem recirkulációs légfüggöny
Recirkulációs légfüggöny